Články blogu

Jak odhlučnit podlahu?

Ať už bydlíte v rodinném domě, nebo patříte mezi obyvatele paneláku, s největší pravděpodobností nemáte žádný zájem na tom, aby byl každý váš krok po podlaze slyšet v okruhu 50 metrů. Nejlepší je na protihlukovou izolaci myslet před pokládkou, existují však i způsoby, jak alespoň částečně odhlučnit již položenou podlahovou krytinu.

Číst celý článek

Podlaha do obýváku - na co se při výběru zaměřit?

Vybíráte novou dřevěnou podlahu do obývacího pokoje, ale nejste si jisti, jaké dřevo a odstín zvolit? Obývací pokoj musí v prvé řadě působit domácky a útulně, abyste se v něm cítili příjemně. V dnešním článku si rozebereme, co by podlaha v obýváku rozhodně měla splňovat a co při výběru brát v potaz.

Číst celý článek

Broušení dřevěné podlahy - jak na to?

Zbrousit vlastní podlahu je jedním z úkonů, který když se podaří, patří k velice uspokojujícím pracím, u kterých vám výsledek vzniká přímo pod rukama. Zbroušení podlahy svépomocí je navíc výborný způsob, jak ušetřit nákladné ošetření externí firmou, nicméně tato práce má značná úskalí a bez řádného vybavení a znalostí si můžete podlahu nenávratně poškodit. V dnešním článku si shrneme, jak svou podlahu zbrousit, na co si dát pozor a jak podlahu finálně upravit.

Číst celý článek

Dřevěná podlaha do bytu dodá kapku luxusu

Výběr podlahy ovlivní vzhled celého vašeho bytu. Aktuálně jsou stále oblíbenější přírodní materiály a nábytek. Sníte i vy o krásné podlaze z masivního dřeva? Nenechte se odradit tím, že bydlíte v malé garsonce a zútulněte si ji voňavou podlahou z pravého dřeva. Podle čeho volit tu správnou?

Číst celý článek

Jak určit směr pokládky podlahy?

Chystáte se položit dřevěnou podlahu a nejste si jistí, podle čeho zvolit ideální směr pokládky? Jakými pravidly se řídit a jak dosáhnout co nejlepšího efektu? Rozhodování vám rádi usnadníme.

Číst celý článek

Jak na izolaci dřevěné podlahy?

Pokládka dřevěné podlahy se neobejde bez několika nezbytností. Aby výsledek odpovídal vašim představám, je potřeba postarat se nejen o výběr správného typu dřeva, ale také o zvukovou a tepelnou izolaci podlahové konstrukce. Jak podlahu nejlépe zateplit a jakých chyb se vyvarovat?

Číst celý článek
JAKOU PODLAHU VYBRAT?

Rádce s výběrem podlahy

Náš rádce s vámi projde všechen sortiment, abyste našli podlahu, která do vašeho interiéru perfektně zapadne. A na samotnou pokládku jsme pro vás připravili videonávody, ať víte, co vás čeká.

1

Dřevěný podklad

(masívní desky, dřevotřískové desky, OSB
desky nebo staré parkety)

Na cementovém základě

(beton nebo anhydrit)


2
    
  
3