Články blogu

Jak na dřevo do koupelny?

Toužíte po přírodních prvcích ve své koupelně? Dřevo jako materiál přináší teplý, příjemný a přirozený vzhled. Použití dřeva ale vyžaduje zvážit jeho odolnost vůči vlhkosti a správnou údržbu. Jaké možnosti máte, pokud chcete dostat dřevo do interiéru vaší koupelny?

Číst celý článek

Jaké podlahy si můžete do domu pořídit?

Při renovaci či stavbě domova vás čekají mnohá rozhodnutí. Mezi nimi i volba podlahového materiálu či materiálů. Podlaha musí – kromě řady praktických funkcí – splňovat i vaše estetické nároky.

Abychom vám usnadnili rozhodování, přinášíme vám stručný přehled typů, ze kterých můžete vybírat. 

Číst celý článek

Jaká je vhodná teplota pro podlahové topení?

Podlahové vytápění je moderní a efektivní způsob, jak udržet doma příjemné prostředí, aniž byste museli spoléhat na tradiční radiátory. Jedním z klíčových faktorů pro správnou funkci podlahového vytápění je teplota, která zajistí optimální pohodlí a úsporu energie. V tomto článku se podíváme na ideální teplotu uvnitř topení i na to, jakou teplotu podlahové topení vydrží.

Číst celý článek

Jak na dřevěnou podlahu k bazénu?

Představte si oázu klidu, kde se v létě můžete osvěžit nebo jen tak lenošit a odpočívat. Přesně tak uvažuje každý, kdo si pořizuje bazén. Jak to ale udělat, aby zapadl do okolního prostoru. Dřevěná podlaha kolem venkovního bazénu může tuto otázku vyřešit. Proč se dřevo k bazénu hodí a jak ho vybrat, jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Číst celý článek

Proč zvolit moderní designovou dřevěnou podlahu pro váš interiér?

Dřevo je materiál, jehož kráse lze jen těžko konkurovat. Je také neocenitelným prvkem v interiérovém designu. Vybrat správný typ podlahy může dramaticky změnit atmosféru vašeho domova. Proč tedy právě dřevěná podlaha? Podívejme se blíže na několik předností, které ji činí vynikající volbou.

Číst celý článek

Kdy a proč volit tmavou podlahu do kuchyně

Kuchyně je srdcem domova – je to jedno z nejdůležitějších míst v domě, trávíme v ní hodně času přípravou jídla, stolováním a společnými chvílemi s rodinou. Výběr podlahy do kuchyně tedy není nic, co by se mělo brát na lehkou váhu. Váháte, zda zvolit světlou nebo tmavou variantu podlahy? V následujícím článku prozkoumáme, proč a kdy byste se měli rozhodnout pro tmavou podlahu do kuchyně.

Číst celý článek

Dřevěná podlaha na balkon a terasu

Dřevěná podlaha je vynikající volbou pro vytvoření útulného a příjemného prostoru. Platí to i o exteriéru. Dřevo přináší přírodní krásu a tepelný pocit, který zlepšuje estetiku a atmosféru venkovních prostor. Zvláště populární jsou dřevěné podlahy na balkoně nebo na terase. Jak vybrat tu pravou podlahu, která vydrží v exteriéru a hezky doplní vaše venkovní posezení?

Číst celý článek

Masivní dřevěná podlaha – ano, nebo ne?

Dřevěné podlahy přinášejí do našich domovů a interiérů přírodu a teplo, takže není divu, že patří mezi nadčasové evergreeny. Dřevěná podlaha ale není jen jedna. Můžete si vybrat ze spousty dekorů, druhů dřeva, ale i skladby podlahy. A ačkoliv stále převažuje názor, že masivní dřevěné podlaze se nic nevyrovná, přinášíme několik důvodů, které tomuto pohledu rozporují.

Číst celý článek
JAKOU PODLAHU VYBRAT?

Rádce s výběrem podlahy

Náš rádce s vámi projde všechen sortiment, abyste našli podlahu, která do vašeho interiéru perfektně zapadne. A na samotnou pokládku jsme pro vás připravili videonávody, ať víte, co vás čeká.

1

Dřevěný podklad

(masívní desky, dřevotřískové desky, OSB
desky nebo staré parkety)

Na cementovém základě

(beton nebo anhydrit)


2
    
  
3