Články blogu

Proč zvolit moderní designovou dřevěnou podlahu pro váš interiér?

Dřevo je materiál, jehož kráse lze jen těžko konkurovat. Je také neocenitelným prvkem v interiérovém designu. Vybrat správný typ podlahy může dramaticky změnit atmosféru vašeho domova. Proč tedy právě dřevěná podlaha? Podívejme se blíže na několik předností, které ji činí vynikající volbou.

Číst celý článek

Kdy a proč volit tmavou podlahu do kuchyně

Kuchyně je srdcem domova – je to jedno z nejdůležitějších míst v domě, trávíme v ní hodně času přípravou jídla, stolováním a společnými chvílemi s rodinou. Výběr podlahy do kuchyně tedy není nic, co by se mělo brát na lehkou váhu. Váháte, zda zvolit světlou nebo tmavou variantu podlahy? V následujícím článku prozkoumáme, proč a kdy byste se měli rozhodnout pro tmavou podlahu do kuchyně.

Číst celý článek

Dřevěná podlaha na balkon a terasu

Dřevěná podlaha je vynikající volbou pro vytvoření útulného a příjemného prostoru. Platí to i o exteriéru. Dřevo přináší přírodní krásu a tepelný pocit, který zlepšuje estetiku a atmosféru venkovních prostor. Zvláště populární jsou dřevěné podlahy na balkoně nebo na terase. Jak vybrat tu pravou podlahu, která vydrží v exteriéru a hezky doplní vaše venkovní posezení?

Číst celý článek

Masivní dřevěná podlaha – ano, nebo ne?

Dřevěné podlahy přinášejí do našich domovů a interiérů přírodu a teplo, takže není divu, že patří mezi nadčasové evergreeny. Dřevěná podlaha ale není jen jedna. Můžete si vybrat ze spousty dekorů, druhů dřeva, ale i skladby podlahy. A ačkoliv stále převažuje názor, že masivní dřevěné podlaze se nic nevyrovná, přinášíme několik důvodů, které tomuto pohledu rozporují.

Číst celý článek

Jak vybrat plovoucí podlahu

Rozhodli jste se pro pokládku plovoucí podlahy? Pak zřejmě stojíte před rozhodnutím, jak vybrat tu správnou pro vaše konkrétní potřeby. Jelikož se při pokládce plovoucím způsobem podlaha nepřipevňuje k podkladu ani ke stěnám, ale pojí se dohromady pomocí mechanických zámkových spojů, využívá se často jako levné a rychlé řešení, které lze v případě potřeby snadno rozebrat.

Číst celý článek

Jakou vybrat dřevěnou podlahu na chalupu?

Do chat a chalup dřevěná podlaha zkrátka patří – dokresluje atmosféru, je příjemná na pohled i dotek a má neopakovatelné kouzlo. V materiálu už máte jasno, ale nevíte, jaký typ dřeva nebo barvu zvolit? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit.

Číst celý článek

Na kolik vás vyjde pokládka dřevěné podlahy?

Máte vyhlédnutou krásnou dřevěnou podlahu a nechcete se pouštět do jejího položení svépomocí? Pak vás čeká výběr firmy, která to udělá za vás. A bude vás zajímat cena. Jak se určuje cena položení dřevěné podlahy, co je třeba zohlednit a proč se nemáte spokojit s jednoslovnou odpovědí, vám objasníme v následujícím článku.

Číst celý článek

Jak odhlučnit podlahu?

Ať už bydlíte v rodinném domě, nebo patříte mezi obyvatele paneláku, s největší pravděpodobností nemáte žádný zájem na tom, aby byl každý váš krok po podlaze slyšet v okruhu 50 metrů. Nejlepší je na protihlukovou izolaci myslet před pokládkou, existují však i způsoby, jak alespoň částečně odhlučnit již položenou podlahovou krytinu.

Číst celý článek
JAKOU PODLAHU VYBRAT?

Rádce s výběrem podlahy

Náš rádce s vámi projde všechen sortiment, abyste našli podlahu, která do vašeho interiéru perfektně zapadne. A na samotnou pokládku jsme pro vás připravili videonávody, ať víte, co vás čeká.

1

Dřevěný podklad

(masívní desky, dřevotřískové desky, OSB
desky nebo staré parkety)

Na cementovém základě

(beton nebo anhydrit)


2
    
  
3