Články blogu

Jak vybrat plovoucí podlahu

Rozhodli jste se pro pokládku plovoucí podlahy? Pak zřejmě stojíte před rozhodnutím, jak vybrat tu správnou pro vaše konkrétní potřeby. Jelikož se při pokládce plovoucím způsobem podlaha nepřipevňuje k podkladu ani ke stěnám, ale pojí se dohromady pomocí mechanických zámkových spojů, využívá se často jako levné a rychlé řešení, které lze v případě potřeby snadno rozebrat.

Číst celý článek

Jakou vybrat dřevěnou podlahu na chalupu?

Do chat a chalup dřevěná podlaha zkrátka patří – dokresluje atmosféru, je příjemná na pohled i dotek a má neopakovatelné kouzlo. V materiálu už máte jasno, ale nevíte, jaký typ dřeva nebo barvu zvolit? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit.

Číst celý článek

Na kolik vás vyjde pokládka dřevěné podlahy?

Máte vyhlédnutou krásnou dřevěnou podlahu a nechcete se pouštět do jejího položení svépomocí? Pak vás čeká výběr firmy, která to udělá za vás. A bude vás zajímat cena. Jak se určuje cena položení dřevěné podlahy, co je třeba zohlednit a proč se nemáte spokojit s jednoslovnou odpovědí, vám objasníme v následujícím článku.

Číst celý článek

Jak odhlučnit podlahu?

Ať už bydlíte v rodinném domě, nebo patříte mezi obyvatele paneláku, s největší pravděpodobností nemáte žádný zájem na tom, aby byl každý váš krok po podlaze slyšet v okruhu 50 metrů. Nejlepší je na protihlukovou izolaci myslet před pokládkou, existují však i způsoby, jak alespoň částečně odhlučnit již položenou podlahovou krytinu.

Číst celý článek

Podlaha do obýváku - na co se při výběru zaměřit?

Vybíráte novou dřevěnou podlahu do obývacího pokoje, ale nejste si jisti, jaké dřevo a odstín zvolit? Obývací pokoj musí v prvé řadě působit domácky a útulně, abyste se v něm cítili příjemně. V dnešním článku si rozebereme, co by podlaha v obýváku rozhodně měla splňovat a co při výběru brát v potaz.

Číst celý článek

Broušení dřevěné podlahy - jak na to?

Zbrousit vlastní podlahu je jedním z úkonů, který když se podaří, patří k velice uspokojujícím pracím, u kterých vám výsledek vzniká přímo pod rukama. Zbroušení podlahy svépomocí je navíc výborný způsob, jak ušetřit nákladné ošetření externí firmou, nicméně tato práce má značná úskalí a bez řádného vybavení a znalostí si můžete podlahu nenávratně poškodit. V dnešním článku si shrneme, jak svou podlahu zbrousit, na co si dát pozor a jak podlahu finálně upravit.

Číst celý článek

Dřevěná podlaha do bytu dodá kapku luxusu

Výběr podlahy ovlivní vzhled celého vašeho bytu. Aktuálně jsou stále oblíbenější přírodní materiály a nábytek. Sníte i vy o krásné podlaze z masivního dřeva? Nenechte se odradit tím, že bydlíte v malé garsonce a zútulněte si ji voňavou podlahou z pravého dřeva. Podle čeho volit tu správnou?

Číst celý článek
JAKOU PODLAHU VYBRAT?

Rádce s výběrem podlahy

Náš rádce s vámi projde všechen sortiment, abyste našli podlahu, která do vašeho interiéru perfektně zapadne. A na samotnou pokládku jsme pro vás připravili videonávody, ať víte, co vás čeká.

1

Dřevěný podklad

(masívní desky, dřevotřískové desky, OSB
desky nebo staré parkety)

Na cementovém základě

(beton nebo anhydrit)


2
    
  
3