Lepené dřevěné podlahy

Dřevěné lepené podlahy jsou prvním krokem k vytvoření dokonalého interiéru. Jsou krásné na pohled, tiché při chůzi a vhodné k instalací podlahového topení. Naše široká škála dřevěných plovoucích podlah dá vašemu prostoru tradiční eleganci i moderní praktičnost.

DOKONALÁ FIXACE A TRVANLIVOST

Dřevěné lepené podlahy jsou přímo přilepeny na podklad, což zajišťuje maximální stabilitu a minimalizuje pohyb prken. Tento pevný spoj vytváří podlahu, která odolává vlhkosti a zabraňuje vnikání nečistot do mezer. Díky kvalitním materiálům a pečlivému zpracování jsou naše dřevěné lepené podlahy odolné proti opotřebení, poškrábání a všeobecnému mechanickému namáhání. Můžete se spolehnout na jejich dlouhou životnost.

Pokud na rozhodování o nové podlaze má vliv i přenos hlučnosti, tak lepená dřevěná podlaha je nejtišší varianta podlahy vůbec. Další výhodou je instalace větších místností bez nutnosti dělení dilatacemi.

A nesmíme zapomenout na přechody mezi různými druhy podlah (například dřevo – dlažba) použitím korkové dilatace, která vypadá nádherně a je bezbariérová, je v jedné rovině s podlahou.

 

PODLAHY S VYTÁPĚNÍM

Lepené podlahy jsou ideální volbou pro prostory s podlahovým topením, protože se jedná o materiál, který se dokonale protopí a krásně hřeje. U dřevěné podlahy máte jistotu naprosté zdravotní nezávadnosti, do ovzduší se nevypouští škodlivé látky. Hodí se proto použít podlahové krytiny s nižším tepelným odporem – vhodné dřeviny jsou: ořech, merbau nebo dub. Můžete vybírat ze dvou základních typů, které se pod podlahu instalují – elektrického a teplovodního topení. Více k tématu naleznete ZDE.

INSTALACE

Montáž dřevěných lepených podlah vyžaduje pečlivou práci, protože desky jsou přilepeny na podklad. I když je montáž složitější, běžný český kutil ji zvládne levou zadní. Pokud si ale do lepení netroufáte, můžete nechat instalaci provést odborníky, aby byla zajištěna bezchybná fixace a optimální výsledek. Rádi k vám pošleme naše zkušené montéry, kteří podlahu přivezou a složí raz dva.

Jaké jsou výhody dřevěné lepené podlahy?

Zvažte, kde bude podlaha instalována a po jakém stylu toužíte. Naše nabídka obsahuje různé druhy dřev, díky kterým můžete přizpůsobit design vašich místností tak, jak se vám to líbí. Lepená podlaha nevyžaduje úplně rovný povrch, dá se nalepit i na mírně křivý povrch. Zásadní výhodou lepené podlahy je, že nereaguje na změny teplot a vlhkost vrzáním a lupáním, což se u plovoucí podlahy stává – třeba když nárazově zatopíte ve vymrzlé chatě, při příliš suchém vzduchu a podobně. Pokud máte podlahové topení, lepení je jediný možný způsob pokládky, při plovoucím způsobu by se podlaha dostatečně neprohřívala (výjimkou je elektrická rohož s kročejovou izolací).

Lepenou podlahu doporučujeme také v případě, že máte v místnosti krb. Podlahu u krbu snížíme a vložíme do ní kalené sklo, takže prostor před krbem je chráněný proti oharkům a jiskrám. Lepenou podlahu doporučujeme všem, kteří chtějí kvalitní dřevěnou podlahu, kterou nebudou hned tak rozebírat.

Zvolte lepenou podlahu a vytvořte si prostředí plné elegance a kvalitních materiálů.

JAKOU PODLAHU VYBRAT?

Rádce s výběrem podlahy

Náš rádce s vámi projde všechen sortiment, abyste našli podlahu, která do vašeho interiéru perfektně zapadne. A na samotnou pokládku jsme pro vás připravili videonávody, ať víte, co vás čeká.

1

Dřevěný podklad

(masívní desky, dřevotřískové desky, OSB
desky nebo staré parkety)

Na cementovém základě

(beton nebo anhydrit)


2
    
  
3