Dřevěná podlaha a podlahové topení

Na výběr máte z dvou typů podlahového topení – teplovodní a elektrické topení. Oba systémy dosáhnou podobného výsledku – podlaha se v obou případech příjemně nahřeje. Teplovodní topení, tvořené systémem trubek, je ale pod dřevěnou podlahu vhodnější.

Jaké dřeviny zvolit u podlahového topení?

Při volbě podlahového vytápění je ideální zvolit podlahy ze smrku, borovice severské či dubu. Dub díky své pevnosti, odolnosti a dobré snášenlivosti vlhkostních změn obecně patří mezi vůbec nejoblíbenější dřeviny.

Dále máte na výběr z luxusního ořechového dřeva s exotickým nádechem nebo trvanlivého dřeva merbau. To je velmi houževnaté, použitelné i v exteriéru a je až o 30 % tvrdší než dubové dřevo. Požadovaný odstín si můžete vybrat dle vlastních preferencí.

Mezi zcela nevhodné alternativy naopak patří jasan, habr a buk.

Co je třeba mít na mysli?

V rámci podlahového vytápění se podlaha vždy celoplošně lepí, jinak by topení neplnilo dostatečně svou funkci. Výhodou lepení oproti plovoucí pokládce je totiž nesporně vyšší stabilita při možných změnách teploty a vlhkosti.

U podlahového vytápění je zapotřebí mít také na mysli, že po jeho instalaci již není možné vrtat do podlahy (například z důvodu montáže posuvných dveří), jelikož by došlo k poškození topného systému.

U podlahového topení je také vhodné pořídit zvlhčovač vzduchu, pokud nebude daný prostor dostatečně využíván, aby se přirozeně zvlhčil vzduch. Pokud bude v místnosti suchý vzduch, podlaha začne sesychat a praskat.

JAKOU PODLAHU VYBRAT?

Rádce s výběrem podlahy

Náš rádce s vámi projde všechen sortiment, abyste našli podlahu, která do vašeho interiéru perfektně zapadne. A na samotnou pokládku jsme pro vás připravili videonávody, ať víte, co vás čeká.

1

Dřevěný podklad

(masívní desky, dřevotřískové desky, OSB
desky nebo staré parkety)

Na cementovém základě

(beton nebo anhydrit)


2
    
  
3