Plovoucí dřevěné podlahy

ELEGANCE A JEDNODUCHOST

Dřevěné plovoucí podlahy jsou prvním krokem k vytvoření dokonalého interiéru. Spojují v sobě estetiku se snadnou instalací i údržbou. Naše široká škála dřevěných plovoucích podlah dá vašemu prostoru tradiční eleganci i moderní praktičnost.

PROČ DŘEVO?

Každá taková podlaha je jedinečná díky unikátním vzorům a texturám dřeva. Vhodně zvolená barva dokáže dokreslit atmosféru místnosti. Například do malých místností se hodí světlá podlaha, která celý prostor opticky zvětší a prosvětlí. Do velkých místností naopak můžete zvolit tmavou podlahu, která místnosti dodá luxusní ráz. A pokud se nechcete stresovat každým drobečkem a špínou, zvolte středně světlou podlahu.

Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, které je odolné vůči opotřebení, poškrábání či jiným mechanickým poškozením. Povrch podlah má dlouhou životnost a není náročný na údržbu. Stačí pravidelné vytírání a občasné ošetření speciálními oleji pro oživení vzhledu dřeva. Zvažte, jaký styl a atmosféru chcete v místnosti vytvořit. Vybírejte odstín a texturu dřeva, které bude nejlépe odpovídat vašemu designovému konceptu. Pokud preferujete snadnou údržbu, zvažte povrchovou úpravu podlahy, která odolává poškrábání a opotřebení.

JEDNODUCHÁ INSTALACE

Montáž plovoucí podlahy je rychlá a snadná, bez potřeby lepidla nebo speciálního nářadí. Podlahové prvky jsou navrženy tak, aby se snadno spojovaly pomocí klikacího systému. V případě, že domácí kutilství není váš koníček a zlaté české ručičky jste nepodědili, rádi pošleme naše zkušené montéry, kteří podlahu přivezou a složí raz dva.

 

DŘEVĚNÁ PLOVOUCÍ PODLAHA A PODLAHOVÉ TOPENÍ?

Promyslete, kde bude podlaha instalována. Kuchyně a koupelny většinou vyžadují odolnější dřevo, kterému nevadí vlhkost, zatímco v obývacím pokoji či ložnici máte při výběru volnější ruce. V případě, že chcete obohatit místnost o podlahové topení, je lepší, když dřevěnou podlahu celoplošně přilepíte (v nabídce máme skvělé lepidlo připravené přímo k použití). Podlaha položená plovoucím způsobem na podlahovém topení, které je součástí betonu nebo anhydritu mnohem hůře topí, proto zvažte pokládku celoplošným lepením, rozdíl je opravdu obrovský. Pokud máte podlahové topení, vždy doporučujeme lepit, kromě varianty elektrické rohože. Elektrická rohož se prodává již s kročejovou izolací, která je ale ze spodní strany rohože, proto tato jediná plovoucí varianta topí dobře.

V neposlední řadě je třeba zvážit rozpočet. Cena se odvíjí od velikosti plochy, kterou chcete pokrýt podlahou a druhu dřeva. Dřevěná podlaha je díky své odolnosti investicí, která se vám brzo několikanásobně vrátí.

Zvolte dřevěnou plovoucí podlahu a vytvořte si elegantní domov, kde se zamilujete do každého kroku, který uděláte.

Síla, pevnost a sukovitá mozaika dělají z dubu to nejoblíbenější dřevo.

Nejluxusnější dřevo, pro ty největší fajnšmekry, to je ořech.

Odolnost a příjemně světlé barvy vám zajistí buková podlaha.

JAKOU PODLAHU VYBRAT?

Rádce s výběrem podlahy

Náš rádce s vámi projde všechen sortiment, abyste našli podlahu, která do vašeho interiéru perfektně zapadne. A na samotnou pokládku jsme pro vás připravili videonávody, ať víte, co vás čeká.

1

Dřevěný podklad

(masívní desky, dřevotřískové desky, OSB
desky nebo staré parkety)

Na cementovém základě

(beton nebo anhydrit)


2
    
  
3